Hőszigetelés előtt érdemes alaposan körbejárnod a témát. Hiszen kis hazánkban a focihoz és a szigeteléshez mindenki ért. Ennek ellenére mégis vannak olyan dolgok, amikre jobb előre figyelned, hogy szép is legyen a hőszigetelésed, meg energiát is takarítson meg, azaz meg is érje a befektetést.
Tudom, erre mondhatod, hogy ahol a legolcsóbb ott veszem meg. Nos, ha számodra ez a legfontosabb szempont, akkor nyugodtan menj és vedd az olcsót.
Ha nem csak az ár dönt, hanem annak is a híve vagy, hogy ha nekiállunk valaminek azt egyszer és jól csináljuk meg, akkor olvass tovább!
Összegyűjtöttünk 10 fontos szempontot, hőszigetelés előtt figyelj rájuk:
#1. Tájékozódj elképzeléseidről. Az oké, hogy hőszigetelni szeretnél, de vajon anyagilag megengedheted vagy inkább eltolod jövő tavaszra a szigetelést?
Tudod, anyag + munkadíj. A kettő összege nagyon hasonlít egymáshoz.r
#2. Ne olcsó összeválogatott termékeket vegyél, hanem teljes gyári hőszigetelő rendszereket, akár 10 év gyártói garanciával.
#3. Olyan vakolatot válassz, ami 2 év múlva nem kezd el algásodni. Azaz ne akril, hanem a jobb minőségű vakolatok közül válassz. Vakolatválasztást segítő tesztünket itt találod>>
#4. Színválasztás során elsődleges szempont ne csak a neked tetsző szín legyen, hanem annak HBW értékét is nézd meg. Gondold át, megér annyit a neked tetsző élénk szín, hogy 1-2 év múlva kifakuljon?
#5. Válassz kivitelezőt! Nézd meg a korábbi munkáit. Esetleg konzultálj a tulajdonosokkal is.
Tudom, jelen korunkban örül az ember fia/lánya, ha egy szabad meserembert talál, de ha ő nagyobb kárt okoz mint hasznot, nos…
Gondolj csak a rosszul felrakott lapokra, amik hőhídhoz vezethetnek. A nem rendessen glettelt, hálózott felületre, amit az első jégeső kilyuggat. A csúnyán felvitt színre, amit sokáig nézegethetsz…
#6. Egyeztess a kivitelezővel. Mérjétek fel pontosan a házat, a kiegészítő termékek mennyiségét – élvédő, lábazati sín…
Így már tudsz részletes és pontos árajánlatot kérni.
#7. Nézd meg mi most az ajánlott szigetelési vastagság a te házad esetében és mi lesz 2020 után. Ennél vékonyabb szigetelőanyaggal nem érdemes szigetelni, különben még el sem készült, de máris elavult lesz.
#8. Kérj újra részletes árajánlatot a már meglévő mennyiségekre vagy a korábbi ajánlat frissítését.
#9. A kivitelezőtől is kérj részletes árajánlatot.
Tisztázzátok, mit tartalmaz pontosan a munkadíj. Álvány, sitt, takarítás, konténer, többféle szín esetleg kiemelés stb. ezeket tartalmazza az ajánlat vagy külön kerülnek felszámításra.
Négyzetméterár vagy fix összeget ad meg a mester. Nettó vagy bruttó árat?
Alaposan beszéljétek át, nehogy a végén érjen meglepetésként a fizetendő ár.
#10. Szerződésben érdemes rögzíteni a munka kezdésének és befejezésének idejét. Így tudsz te is kalkulálni. Pl. állványozás miatt addig nem tudsz beállni a garázsba vagy a szomszédok türelmét tudd mikor és meddig kell kérned stb.
+1 tipp: Mindenképpen takartasd le a mesteremberekkel az ajtókat, ablakokat, a fal melletti térkövet, mert a rá fröccsenő alapozót, megszáradt vékonyvakolatot nagyon nehéz eltakarítani. Gondolom te sem a térkő sikálásával szeretnéd a hétvégédet tölteni?
Kérd részletes hőszigetelő rendszer árajánlatodat:
– EPS rendszer>>
– Grafit rendszer>>
– Kőzetgyapot rendszer>>
Elakadtál a színválasztásban?
Nem tudod milyen színű legyen a házad, mi mindenre figyelj?
Ebben segít neked online a Ház Szín Választás Tudástár.
236 oldalon keresztül megismerkedsz a színekkel, fontos szabályokkal.
600 inspiráló családi ház fotó segít a saját döntésed meghozatalában.
30 oldal melléklet – tippek, segédletek, színek.
Mindez most 14.990 Forintért a tiéd lehet.
Kérd itt a Ház Szín Választás Tudástárat>>
Csodás otthont!
Horváth Judit
elfoglalt házfelújítók építőanyag tanácsadója
Kérd személyes árajánlatodat>>
Ha szeretnéd, hogy építkező, felújító barátaid is tudják, küld el nekik is ezt a cikket!
Az ingyenes Építkezési Ötlettár már megvan neked? Kérd itt>>