Posted on 9 hozzászólás

Kérdezés hete

Várjuk a kérdésed!
Várjuk a kérdésed!

Nagy tavaszi kérdések – 2014-ben is

Építkezés, felújítás előtt állsz, de vannak kétségeid. Vajon jól döntesz?
Tedd fel, kérdezd meg!

Ezért a munkák kezdetekor Kérdezés Hetét tartunk, amikor nyugodtan kérdezhetsz a fenti témákban, s mi legjobb tudásunk szerint segítünk Neked.

Milyen kérdések érkeztek mostanság?

  • csemperagasztóval hungarocelt ragasztani
  • polisztirol homlokzat sötét vakolatszíne
  • salétromos lábazatot mivel lehet burkolni
  • weber standart alkalmazható-e hőszigetelésre
  • stb.Kíváncsi vagy a válaszokra? Tedd fel! Kérdezd meg!

    Kérdezni egészen 2014.05.21-28. 21 óráig lehet!

    A válaszokat a hozzászólások között olvashatod.

    Nézd meg mit kérdeztek ősszel>>

    Elakadtál a színválasztásban?

    Nem tudod milyen színű legyen a házad, mi mindenre figyelj?
    Ebben segít neked online a Ház Szín Választás Tudástár.
    236 oldalon keresztül megismerkedsz a színekkel, fontos szabályokkal.
    600 inspiráló családi ház fotó segít a saját döntésed meghozatalában.
    30 oldal melléklet – tippek, segédletek, színek.

    Mindez most 14.990 Forintért a tiéd lehet.
    Kérd itt a Ház Szín Választás Tudástárat>>

     

    Csodás otthont!

    Horváth JuditHorváth Judit
    elfoglalt házfelújítók építőanyag tanácsadója

    Kérd személyes árajánlatodat>>

    Ha szeretnéd, hogy építkező, felújító barátaid is tudják, küld el nekik is ezt a cikket!

    Az ingyenes Építkezési Ötlettár már megvan neked? Kérd itt>>

9 thoughts on “Kérdezés hete

  1. Itt szeretném feltenni kérdéseimet, mert nem találtam más helyet rá.
    Van egy régi házunk ( 130 éves ), melyet szeretnénk felújítani. Szép lassan, kevés pénzből, de helyes sorrendben végezve a munkálatokat. A ház téglából épült, 50 cmm-es
    falai vannak, egyharmada alatt boltíves dupla pince van, ami nyomja szét az oldalfalakat ezen a részen. A statikus szakember azt mondja, hogy a bolthajtás helyett ha beton öntök
    a ház még eltart 80 évig. Lehet, hogy igaza van, de ez egy 56 négyzetméteres pincefödém, ami egy ekkora új háznak a födémje is lehetne. Mit csináljak? Még írnék a részletekről, ha tudnám mi érdekel . Fényképeket is küldhetek, hogy tisztább legyen az összkép. A ház két ár, tizenöt ár udvarral. Sürgös a döntés mert 2-3 héten belöl jön a javÍtó csapat. Addig a csatornát lecserélik, mert a tető jó állapotban van, 40 éve volt újrafödve ( 12000 darab kisméretű cseréppel ).Nem vagyok elég okos, kérlek mondj véleményt. Bármilyen információt azonnal küldök ha szükséges. Előre is köszönöm a lehetőséget, várom válaszodat vagy kérdéseidet a témával kapcsolatban.
    Üdv. Árpád
    U.I. Én csak a fához értek, mert ez az alapszakmám, de sokat olvasok építészeti szakirodalmat is.Hétvégi faházat már építettem másnak, de ez nem ugyanaz.

  2. Kedves Árpád!
    Pont ez az a hely, ahol felteheted a kérdéseidet 🙂
    Először is szeretnék Neked gratulálni a házadhoz. Egy 130 éves épület egyszóval gyönyörű lehet – látszik értettek hozzá az őseink. 40 éves cserepek… szóval irigykedem is egy csöppet 🙂
    Ahhoz, hogy mostani fénye „előkerüljön” bizony sok-sok munkára van szükség. Ezt nem érdemes elkapkodni, érdemes lépésről-lépésre haladni.
    Mivel nem mai épület – igaz jó vastag falakkal- helyesen tetted, hogy statikus szakember segítségét kérted. Ő – gondolom – a helyszínen is látta az épületet, számításokat végzett, s ez alapján adott számodra véleményt. Ismeri az épület előzményeit – miből, hogyan épülhetett, milyen technológiával stb.
    Én elfogadnám az Ő véleményét. Tudom, nem olyan egyszerű egy csodás, régi – gondolom – parasztházhoz most betont használni…, de ha ez szükséges ahhoz, hogy az épület továbbra is stabil legyen, akkor sajnos ez kell. A betonrészt akár téglaburkolattal el is fedheted a későbbiekben.
    Leveled alapján azt kell eldöntened, hogy szeretnéd-e ezt a pincerészt megtartani, vagy sem. Kérlek mérlegelj, mi a fontosabb, s ez alapján hozd meg a döntésedet.
    Bármi is legyen az, szeretettel várom a válaszod, s ha elkészült a felújítás – akár közben is – képeket erről a bizonyára gyönyörű, szívet melengető épületről.
    Jó munkát és csodás időt!
    Horváth Judit
    Ui: Még egy dolog eszembe jutott: vannak olyan kivitelező csapatok – tervezővel, műszaki ellenőrrel stb. – akik vályogházakra, parasztházakra specializálódtak. Én felvenném velük a kapcsolatot, megmutatnám a házat, s kikérném a véleményüket. Mivel több helyen is végeztek már felújításokat, ezért naprakészen képben vannak, s lehet, hogy találnak egy számodra is elfogadható megoldást – amit azért a statikussal is egyeztessél le.

  3. Kedves Judit,

    Két lakásos társasházban lakunk, melyet úgy kell elképzelni, mintha egy nagy ház lenne a közepén szétválasztva, egyébként a két fél tökéletesen szimmetrikus. Csak a mi felünket szeretnénk kivűlről leszigeteltetni majd új vakolatot tenni természetesen. Az lenne a kérdésem, hogy ezesetben keletkezik-e hőhíd a szomszéd falán, akinél nem lesz szigetelés. Ha igen, akkor van-e erre megoldás amit már a szigetelés megépítése során el lehet végezni a későbbi vitákat elkerülendő.

    előre is köszönettel,
    Izabella

  4. Kedves Izabella!

    Nagyon jó a kérdés, melyre talán illik az örök dilemma kifejezés.
    A legegyszerűbb és egyben a legjobb megoldás az lenne, ha a szomszéddal sikerülne egyeztetni, s közösen nekiállni a felújításnak.
    Nagyobb felülettel kedvezőbb árat sikerülne elérniük, mint külön-külön. Nem beszélve az állványozás díjáról, melyet egyszer kellene megfizetni.
    Érdemes elmondani a félelmüket, hogy a ház fele szigetelt, a másik fele nem szigetelt lesz… ebből eredően kellemetlenségei lehetnek – munkával járó zajról, koszról nem is beszélve.
    Amennyiben a szomszéd nem akar szigeteltetni, úgy a munkálatok megkezdése előtt MINDENKÉPPEN nézessék át a felületet egy szakértővel. Milyen vakolat van a házon, milyen vastagon, milyen téglából épült, mikori az épület stb. – néhány azok közül, amire a szakértő is kíváncsi lesz. Ennek függvényében illetve a ház pontos ismeretében lehet szakszerű döntést meghozni – minden más csak találgatás lenne.
    Halkan megsúgom: Egymás mellé épült sorházak estében nem szokott gondot okozni, ha az egyik „házat” szigetelik.
    Jó döntést!
    Horváth Judit

  5. Kedves Judit!
    Köszönöm a válaszodat. Te vagy az első vérbeli szaki akit megérint a kérdésem. Látom meglep, hogy a 40 éves kisméretű cserép még állja a sarat. Nem kell ezen csodálkoznod, mert még a 130 évesből is van a ház egyhatodán és ezzel is meg vagyok elégedve . Igaz minden nyáron cseréltem a meghíbásodottakat. Küldök egy képet melyen látszik a tető jobboldali egyharmadán a 90 év különbség enyhe szinárnyalatként.
    A ház Csíkszentimre központjában található, Csíkszeredától 10 Km-re. Most javították az utat előtte, födött árkot téve a ház elé. Ma elkezték a csatona cseréjét.
    Nem tudom a vakolattal mit kezdjek, mert van ahol magától le akar jönni, itt természetesen leveretem, de máshol vajon le kell-e vernem. Ablakcserére most nem kerül sor, majd olyanra fogom cserélni amit be lehet szerelni a régi fakeretbe.
    Van egy régi ajtó az út felöl, ahol régen mészárszék volt. Ezt be szeretném rakatni, mert nincs fölötte ablakvédő disz sem és már nincs rá szükség. Küldök egy képeslapot is a házról ami 100 éves és még látszik rajta a régi székelykapu is. Ezt már nem kérdésként
    írom, mert a tegnap lejárt a kérdezési határidő, de ha van időd azér megkérlek válaszolj.
    Nem tudom, hogy sikerül-e mellékelnem a beígért fotókat, mert nem látom az e-mail címedet. Ha nem kapsz képet kérlek adj egy e-mail címet melyre elküdhetem.
    Köszi a tűrelmedet
    Tisztelettel Árpád

  6. Kedves Árpád!
    A kép sajnos nem jött át, kérlek küld el az info@otletekepitkezoknek.hu e-mail címre, s ha megengeded közzé is tenném egy bejegyzésben.
    Ritka kincs ilyen régi cserép, főleg, hogy úgy vigyáznak rá, mint Te. Gratulálok hozzá.

    Vakolatkérdés: azt a vakolatot, ami le akar jönni le kell verni. A többi részen győződj meg róla, hogy stabil-e – ha kalapáccsal megütögeted mi történik…
    Amennyiben szilárd, mint a beton nem kell leverned – nem is nagyon tudnád.
    Ha könnyedén, nagyobb darabok is lejönnek egyben verd le – így pár év múlva biztosan nem lesz vele gond.

    Amit érdemes még megnézned, hogy nem-e vizesedik az épület. Ha nem, nagy szerencséd van – ritka kincs régi épületnél 🙂
    Ha igen, az újbóli vakolás előtt orvosolni kellene a problémát – de egy darabig hagyd szellőzni a falat.

    Kérlek engedd meg, hogy egy jó tanácsot is adjak: régi ajtó befalazása során, vedd számításba azt, hogy ez vajon mennyire változtatja meg az épület stílusát.

    Várom a képeslapot a házról és a fotót a cserépről.

    További szép napot:
    Horváth Judit

  7. Kedves Judit,

    Köszönöm szépen a választ!

    Izabella

  8. Kérdésem:

    Hungarocelles vékony vakolattal fedett hőszigetelést szeretnék készíttetni az építendő házam homlokzatára. Sok helyen láttam már hogy a harkály csúnyán kikezdi a homlokzatot. Ki lehet e ezt küszöbölni valahogyan. Erdőszélhez közel lakom. Ennek kérem a leírását és ha lehet referenciákat.
    Várom szíves válaszukat.

    Köszönettel: Péter

  9. Kedves Péter!
    Egy egyre gyakrabban felmerülő problémára irányul kérdése.
    Kérem olvassa el „A harkály kikezdte a hőszigetelésemet” című cikkünket, mely pontos választ ad a kérdésére.
    Polisztirol lapos hőszigetelést éppen ezért nem ajáljuk ebben az esetben, inkább az ásványgyapot hőszigetelő rendszert. Az ásványgyapot hőszigetelő rendszer felépítéséről, áráról itt tájékozódhat>>
    Cégünk kivitelezéssel nem foglalkozik. A hőszigetelést végző kivitelezőtől kérjen referencákat az általa elvégzett munkák minőségéről.
    Csodás otthont!
    Horváth Judit
    otletekepitkezoknek.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .