Kinti munkálatok, ereszcsatorna
Ugye bepakoltad az építőanyagokat? Nem hagyod őket megfagyni.
Apropó fagy – a Facebookon volt szó a kerti / hétvégi házak víztelenítéséről is…
Most nézzük meg mit érdemes még megtennünk havazás előtt:
A házfal mellől pakolj el – ne itt halmozd fel a megmaradt téglát, cserepet stb. -, hogy a havat könnyen el tud söpörni / lapátolni – s később az olvadt hó ne a lábazatodhoz jusson.
Ugye a betonkeverőt is beraktad vagy ha arra nincs lehetőséged legalább letakartad – ha jövőre is szeretnéd használni.
A kádakból, vödrökből a vizet kiöntötted? Különben könnyen belefagy – fordítsd is fel. ( A kerti vízgyűjtőkkel is ugyanígy járj el.) Tavasszal kezdheted a beszerzésükkel a munkálatokat.
Ásó, lapát, csákány, kapa stb. megtisztítva és a helyére téve – ugye?
Tégla, cserép lehetőség szerint raklapra hordva, s letakarva.
Apropó üres raklapokat ugye visszavitted az építőanyag kereskedésbe? Ha télen a sáros udvarodon kint hagyod, tavaszra már nem biztos, hogy olyan állapotban lesz, hogy vissza is veszik, s akkor egy újabb pénzkidobásnak nézhetsz elébe a hanyagságod miatt. Megér ennyit? Látod, hogy nem!
A megmaradt homokot, kavicsot is érdemes egy-egy kupacba lapátolnod, s lehetőség szerint letakarnod. No nem azért kell ezt letakarni, mert megfagyna, hanem inkább a csapadék ne hordja szét. Na meg a gyerekek téli futkározás, csúszkálás címszóval:)
(Keress egy nagy fóliát – ami akár az egyik raklapon volt védőcsomagolásként – takard le vele, s az aljára súlyként tegyél egy-egy téglát.
A maradék faanyagokat is hord egy kupacba. Amit még használni akarsz, azt érdemes fedett részen tárolnod vagy legalábbis letakarnod – ne a földön tárold.
Apropó felújításra került a tető is, s a régi léceket majd egyszer összefűrészelnéd?
Ezt is hord egy kupacba, s jelöld meg a határait. A kiálló szegeket fordítsd lefelé. Igazán kellemetlen – na jó enyhe kifejezés – ha a téli hógolyózás során éppen belelépsz.
Nos akkor, ha az udvarodon már rend van a munkálatok felével végeztél is. Kapsz egy képletes szóbeli vállon veregetést – egyszóval ügyi vagy…DEEE ne menj még lazítani! Még egy kis munka hátravan – levezetésképpen.
Nézd át az ereszcsatornádat. Nincsenek-e hiányzó részek, letört vagy nem tartó csatornavasak, bilincsek… Egy hosszú létra segítségével könnyen ellenőrizheted az egész ereszcsatorna rendszeredet.
Ne feledd, ha a házad közelében fa található érdemes átnézni, s a “potya” faleveleket kiszedni. Könnyen eltömítheti a lefolyót.
(Ha fenyőfád van akkor a tűlevél is okozhat galibát.)
Hogyan vizsgáld át az ereszcsatornádat? Olvasd el, itt>>
Mi mindenre érdemes figyelned az “átvizsgálás” során, ahhoz itt kapsz segítséget>>
A legfontosabbról a saját biztonságodról el ne feledkezz! Legyen egy segítséged, aki a létrát tartja, s az esetlegesen szükséges szerszámokat adogatja.
Hideg fagyos időben a létra meg is csúszhat, s könnyen leeshetsz róla – a használatra vonatkozó biztonsági előírásokat tartsd be!
Most már jöhet a jól megérdemelt pihenés!
Kapcsolódó cikkek:
+ Ötlet Építkezőknek:
Fagyveszélyes kinti munkálatoknak már nem állsz neki?
Vagy mégis?
Kérlek, számolj előre a vakolatok, színezőanyagok fagyveszélyességével. Utólag már kár bölcsnek lenni – egy megfagyott vakolatot javítgatni… hááát én kihagynám.
Jaj, és a garancia sem vonatkozik rá – mert a gyári előírásokat nem tartottad be!!!
Csodás otthont!

építkezők, felújítók tanácsadója
Ötletek Építkezőknek
Tel: 06 92 / 325-710
Árajánlatkérés>>
Ha szeretnéd, hogy építkezés, felújítás előtt álló barátaid is jól döntsenek, küld el nekik is ezt a cikket!

Iratkozz fel hírlevél sorozatunkra!
Adataidat harmadik félnek nem adjuk ki. A hírlevélről bármikor egy kattintással leiratkozhatsz!